top of page

Novinky

OZON proti virům a bakteriím

20. 8. 22

Samolepku s nápisem Nejmodernější technologie úpravy ovzduší PROSTOR OŠETŘEN OZONEM potkáte na Farmě Slunečný Dvůr na všech podstatných dveřích. Tímto označením se naše farma řadí k prestižním provozovnám, které pro úklid a dezinfekci využívají nejmodernější technologii pro úpravu vzduchu. Ozonizace vzduchu vytváří příjemné prostředí v apartmánech i v bistru, ozon jako plyn proniká do všech materiálů (stěny, podlahy, záclony, koberce, nábytek, vybavení, peřiny , lednice, mrazničky aj.) a dezinfikuje ekologicky bez použití chemie. Ozon se po určité době rozkládá na kyslík, který je při všech aktivitách velmi žádaným elementem. Pachy, alergeny, zárodky virů či baktérii jsou zničeny a zůstává pouze čistý svěží vzduch. Doslova převratnou možností se stává ošetření jakýchkoliv surovin při přípravě jídel (maso, ryby, ovoce, zelenina, vejce) a to velmi jednoduše za pomoci boxů, ve kterých jsou suroviny ošetřeny ozonem. Díky ozonizaci se prodlouží doba skladování a odstraní se nežádoucí látky jako pesticidy, hormony, postřiky i bakterie. Další možností je oplach surovin ozonizovanou vodou. Více na www. ozontech.cz

Dětské, spíše však rodinné hřiště

20. 8. 22

Vyhledávané dětské hřiště nedaleko Bistra Slamák je magnetem pro všechny děti do 10 let, které navštíví naši farmu. Co jim slouží k radosti? Hrádek se skluzavkou, tunelem a houpačkami, pružinový koník a volantový kolotoč, stojan s piškvorkami i minibludištěm, altán s rosnou mlhou, tak příjemnou v letním parnu. Pro nejmenší hosty jsme připravili pískoviště , které se na noc hygienicky zavírá. Pískoviště je na letní terase , ideální pro bezpečný pohyb batolat. Lákadlem jsou též obří šachy – zlaté a černé figurky proti sobě. Pro herní komfort se figurkami pohybuje za pomoci speciálních kleští , ale je škoda dát třetím tahem mat! Když děti či vnoučata dovádějí na hřišti, jejich dospělý doprovod může protáhnout tělo na speciálním stojanu, do kterého se nám vešla celá tělocvična.

Spořič vody s časovačem

7. 4. 21

Časovač pro úsporu vody patří k vybavení každé koupelny na Farmě Slunečný Dvůr. S tímto spořičem vody s časovačem budete mít nejlepší přehled o Vašem času, stráveném ve sprše. Na světelném kroužku rozpoznáte, jak dlouho je již voda puštěná. Když se začnete sprchovat, tak ke spuštění měření času stisknete tlačítko START/ STOP. Světelný kroužek nyní ukazuje čas sprchování následovně: 0 – 4 minuty zelené světlo, 4 – 8 minut žluté světlo 8 – 12 minut červené světlo ,12 – 16 minut červené blikající světlo. Věříme, že na Farmu Slunečný Dvůr přijíždějí hosté, kterým ekologie a kontrola spotřeby pitné vody nejsou cizí. Na Farmě Slunečný Dvůr máme ještě jedno NEJ – největší dešťovku na záchytávání dešťové vody. Pod vnější jízdárnou je totiž ukryta obří násypka, do které jsou svedeny okapy i přepady vyčištěné vody z čistírny odpadních vod. Tato voda se pak používá k zavlažování pastvin i okrasných keřů.

bottom of page